Bramy do kamienic

Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji bram i ich automatyzacji oraz analiza innych istniejących rozwiązań spowodowały, że na problem ten spojrzeliśmy indywidualnie. Nigdzie indziej bowiem, nie wystepuje konieczność spełnienia jednocześnie tak wielu i tak trudnych do pogodzenia następujących warunków:

1. Trwałe zamknięcie (musi wytrzymać próbę inwazji grupy osób)
2. Odporność na dewastację podczas ruchu (silne szarpanie za odblokowane skrzydło łatwo doprowadza do trwałych uszkodzeń napędu)
3. Ochrona przed manipulacją i kradzieżą elementów instalacji (w tym celu umieszczonych wysoko pod sufitem)
4. Bezpieczeństwo (zwlaszcza osób postronnych np. dziecka) szczególnie przy zamykającej się bez dozoru bramie
5. Proste otwieranie manualne bramy w trybie awaryjnym (np. pożar, zanik napięcia, awaria napędu)
6. Wbudowanie wygodnej, bezprogowej furtki
7. Brak jakiejkolwiek kolizji miedzy torem ruchu furtki i bramy

Skojarzenie punktów 2 i 4 oraz 3 i 5 oraz spełnienie punktu pierwszego przy wykorzystaniu istniejących systemów automatyzacji bramy wydaje sie niemożliwe. Z tego powodu szerzy się opinia, ze bramy automatyczne w kamienicach są awaryjne.

Brama wykonana wedlug naszego autorskiego projektu uwzględniała przedstawione wyżej problemy już na etapie projektu.

Wykorzystaliśmy automatyczną bramę składaną sterowaną pilotem z dodatkową górną prowadnicą, napędzaną za pomocą siłownika przemysłowego (lub do użytku domowego) uzupełnionego w sprężynę gazową zabezpieczającą użytkowników bramy oraz sam układ napędowy.

Ruch bramy odbywa sie z precyzyjnie określoną, niewielką, lecz wystarczającą siłą. W przypadku wejścia osoby lub pojazdu w linię fotobarier, brama zostanie zatrzymana.

Brama posiada, niezależny od napędu, ukłąd ryglowania bramy w pozycji zamkniętej. Zanik napięcia (samoistny lub zaplanowany) odblokowuje system i umożliwia manualne otwarcie bramySTRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAREALIZACJESERWISE-SKLEPKONTAKT Wykonanie - Designspektrum Łódź
Nasza strona korzysta z technologii cookies, w celu badania statystyk odwiedzin.X